Lokalna pożyczka vs kredyt w banku: co wybrać?

Więc jesteś gotowy na zakup domu. Gratulacje! Wiesz, że potrzebujesz wspaniałego kredytodawcy swojego boku, a szanse na pożyczkę są potrzebne. Ale od kogo ją wziąć? Wiesz, że duże banki oferują kredyty hipoteczne, ale także małe, lokalne instytucje kredytowe mają coś do zaproponowania. I jest więcej do rozważenia niż sam rozmiar.

Pomożemy ci rozważyć te dwie krytyczne opcje.

Krajowi pożyczkodawcy mają wiele miłych korzyści. Mogą oferować coś, czego nie można uzyskać nigdzie indziej. Duże banki mogą zaproponować specjalny program, który oferują tylko oni np. interesujące oprocentowanie kredytów hipotecznych wyłącznie dla swoich członków, konkurencyjne stawki.

Jeszcze jedna zaleta, jeśli Ci się spieszy: Twoja pożyczka może szybko przejść, ponieważ większe banki mają własnych ubezpieczycieli i duże zespoły do ??obsługi pożyczek.

Minusy dużych banków? Są duże. Im większy bank, tym więcej firm obsługują, co oznacza, że ??jesteś tylko jednym z tysięcy klientów. Tak więc mogą nie schylać się w twoją stronę, aby zająć się każdym twoim kaprysem. Jesteś klientem mającym swój numer – tak naprawdę cię nie znają. W rezultacie możesz nie mieć jednego opiekuna pożyczki, który pracuje z tobą przez cały proces – kogoś, kto pamięta, by zadzwonić i przypomnieć ci o przesłaniu dokumentów. Ale to nie może być nic złego, pod warunkiem, że twoje potrzeby pożyczkowe i profil pożyczkowy są dość dobrze zarządzane.

Firmy krajowe są lepsze, jeśli masz standardowy profil – zwykle oznacza to pracę o stałej pensji i dobrą punktację kredytową.

Teraz spójrzmy na mniejszych graczy: Gdzie lokalni pożyczkodawcy przodują?

Mali, lokalni kredytodawcy mają zazwyczaj jedną dużą przewagę nad dużymi działami: ponieważ są mniejszymi firmami, mogą zaoferować bardziej osobisty kontakt. Mniejszy pożyczkodawca żyje z przyszłego biznesu. Chcą, abyś czuł się tak, jakbyś był traktowany jak osoba, a nie jakaś liczba. To może być bardzo dobra rzecz, jeśli nie pasujesz do standardowego profilu. Powiedzmy, na przykład, jesteś samozatrudniony. Odbieranie deklaracji podatkowych, zestawień zysków i strat oraz bilansów biznesowych nie jest zwykłym tematem dla osób samozatrudnionych, ale lokalny pożyczkodawca może być bardziej skłonny do pomocy w tym zakresie.

Zobacz także:  Jak przeprowadzić analizę ofert dotyczących kredytów gotówkowych?

Related Posts

Jak przeprowadzić analizę ofert dotyczących kredytów gotówkowych?

W procesie decyzyjnym związanym z zaciągnięciem kredytu gotówkowego bardzo ważne jest to, aby dokładnie przyjrzeć się parametrom ofert z tego obszaru tematycznego. Nie można pozwalać sobie na…

Małżeństwa mają lżej

Czy małżeństwo ma szanse na to, by pomimo wszystko otrzymać więcej pieniędzy? Wiadomo, że jeśli odkładamy je na zakupienie domu, to jednak z dwóch pensji łatwiej będzie…

Kredyty konsolidacyjne.

Pojęcie kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny to kredyt, w przypadku którego kilka zobowiązań łączy się w jedno. Takie zobowiązanie najczęściej daje nam możliwość uzyskania niższej dla nas raty,…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.