Kredyt samochodowy u… dealera

Kredyty samochodowe są udzielane przez banki. Nie oznacza to jednak, że mogą ich udzielić wyłącznie znani nam gracze na bankowym rynku. Wręcz przeciwnie – z oferty tej mogą skorzystać również Klienci dealerów i to bez wychodzenia z ich siedzib. Wystarczy, że podpiszemy stosowną umowę z bankiem samochodowym. Co nas w związku z tym czeka?

U dealera – tanio, szybko i dowolnie

Kredyty u dealerów samochodowych, są – w przeciwieństwie do kredytów bankowych – znacznie bardziej elastyczne. Oferty te często mają charakter spersonalizowany, co oznacza, że są one dopasowane do wymagań konkretnego Klienta, bez wcześniejszego ustalania jakichkolwiek reguł, czy innych ograniczeń. Przykładowo, zaciągając kredyt samochodowy u delaera, można się liczyć z możliwością podzielenia spłaty wyłącznie na dwie raty i to bez jakichkolwiek kosztów. Takie rozwiązanie nazywamy kredytem jednoratowym, oferowanym zresztą przez niektóre banki samochodowe.

Minimum formalności? Tak, ale…

Zaletą kredytu samochodowego zaciąganego u dealera, jest też znaczne zredukowanie ewentualnych formalności. Podpisując z nim umowę, nie musimy transferować żadnych dokumentów pomiędzy dealerem a finansującym zakup bankiem. Co równie ważne, niektóre z oświadczeń są kserowane i przekazywane prosto do banku. Niestety, rozwiązanie to nie zawsze jest korzystne. Owszem, minimalizacja formalności pozwala zaoszczędzić czas, ale jednocześnie utrudnia późniejsze, ewentualne roszczenia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że zaciągając kredyt samochodowy u dealera, znacznie trudniej będzie nam doszukiwać się siedziby banku, w którym zaciągaliśmy zobowiązanie na nowe auto. Późniejsze dochodzenie roszczeń, może być w przypadku niektórych podmiotów znacznie trudniejsze.

Na koniec trzeba przyznać, że zaciągnięcie kredytu u dealera, będzie równoznaczne z zaciągnięciem zobowiązania w podmiocie, który nie ma tak stabilnej pozycji finansowej co dobrze wszystkim znane banki. Owe „banki dealera” wciąż są mało znanymi podmiotami o których słyszymy wyłącznie w przypadku dość egzotycznych rankingów kredytowych.

Zobacz także:  Koszty prowizji kredytów

Podsumowanie

Reasumując, zaciąganie kredytu bezpośrednio u dealera jest korzystne, ale też i bardziej ryzykowne. Oznacza to, że również i na tym polu sprawdza się złota teza wszystkich inwestorów: im taniej, tym większe ryzyko.

Related Posts

Koszty prowizji kredytów

Za co bank pobiera prowizję kredytową? Udzielanie kredytu wiąże się dla banku z poważną pracą i wymaga poniesienia odpowiednich nakładów finansowych. Bank ponosi koszt pracy pracowników bankowych…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.